بارش شهابی برساووشی

توضیح بارش شهابی به زبان ساده:

می دانیم که زمین در حال گردیدن در مداری به دور خورشید است. مانند خودرویی که در جاده ای در حال حرکت است . حال ، هر سال در زمان خاصی کره ی زمین از میان گروهی از سنگلاخ های آسمانی می گذرد که دانشمندان به این مجموعه های سنگی نام های مختلفی داده اند . برای تصور بهتر ، همان خودرویی را تصور کنید که در جاده در حال حرکت است ، این اتفاق مانند این می ماند که این خودرو از قسمت سنگلاخی جاده عبور کند.

هم چنین ، علت نام گذاری این بارش و بارش های شهابی دیگر صورت فلکی ای است که اگر نگاه خود را به سوی آن ها بیندازید ، با بیشترین حجم بارش مواجه می شوید. برای مثال در این بارش ، باید نگاه خود را به سوی صورت فلکی برساووش برگردانید.

بارش های شهابی از زیباترین پدیده های آسمان و طبیعت می باشد . بهترین مکان ها برای دیدن این پدیده مکان هایی است که آلودگی نوری در آن ها کمتر است . مانند مکان های خارج از شهر ها ، کویر ها و مناطقی با آسمان پاک و بدون ابر و آلودگی نوری . برای دیدن این پدیده به تلسکوپ نیازی نیست .

بارش برساووشی(22 مرداد ماه 1391 هجری شمسی)

زمان فعالیت بارش: 27 تیر-3 شهریور

زمان اوج بارش: 22 مرداد ماه

12 آگوست

تعداد بارش در ساعت (Z H R ) : 100

مختصات نقطه نور باران : 3 ساعت و9 دقیقه

سرعت اتمسفر شهاب : 59 کیلومتر بر ثانیه

ارتفاع : 54 درجه

بارش برساووشی از درخشنده ترین بارشهاست. اوج بارش در 22 مرداد روی می دهد. این بارش از بخش شمالی صورت فلکی برساووش جدا می شود. نقطۀ نورباران خیلی نزدیک به ستاره گامای برساووش است. بهترین زمان برای دیدن این بارش بعد از نیمه شب حدود ساعت 3 بامداد در ارتفاع مناسب می باشداین شهاب در مسیر عبوردنباله دار سویفت- توتل قرار دارندکه مداری به نسبت طویل دارد ودر هر 135 سال یک بار خورشید را دور می زند. آخرین دیدار آن در سال 1992 بود.

 

2 دیدگاه برای “بارش شهابی برساووشی

  1. دیدگاه شما را در سایت یوفولاو دیدم… به نظرم خیلی جالب اومد… این که اکثر مردم با تعصب با پدیده ایلومیناتی و فراماسونری روبه رو می شن… قضاوت ها اصولن عادلانه نیستند در این باره… به نظرم باید به این نکته توجه کرد که دینداران و کسانی که دم از خداپرستی می زنند در عمل بسیار بدتر و خشن تر و زشت تر رفتار کردند… در تاریخ می بینیم در سده های تاریک میانه خداپرستان چه بلایی بر سر بشریت آوردند و در جهان اسلام امروز نیز کارنامه ی روشنی برای دین داران پیش رو نیست… اتفاقن کسانی که به جنایت کاری و شیطان پرستی متهم شده اند بانیان انقلاب های آزادی خواهانه و مردم سالاری و رفاه و ترویج دانش و فناوری بوده اند…

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s